Stylowe dodatki

Dodatki muszą pojawić się w każdym domu. To one nadają mu charakter, sprawiają, że każde pomieszczenie w nim jest inne wyraża pewien styl, mówi o zamiłowaniach osób przebywających, pracujących i wypoczywających w tych pokojach. Każdy nawet najmniejszy bibelocik jest ważny, stanowi dopełnienie całości, potrafi przykuć uwagę i może stanowić ulubiony przedmiot swego właściciela ceniony ponad wszystko.

W pokojach nastolatków takich rzeczy znajdziemy sporo. Mogą to być zbierane od dzieciństwa porcelanowe figurki, , lalki, muszelki, zasuszone kwiaty, samochodziki, przedmioty ręcznie wykonane, obrazy, plakaty, odznaczenia, puchary, ciekawe meble oraz rzeczy codziennego użytku kupowane z uwagi na ulubiony styl: lampki nocne, lampki na biurko, ciekawe żyrandole, zasłony, rolety, firany.

Takich przedmiotów jest mnóstwo, najczęściej stajemy się ich właścicielami poprzez kupno do nowo urządzanego pokoju. Wybierając je kierujemy się nie tylko własnymi upodobaniami, ale także modą oraz dopasowaniem kolorystycznym. Przykładem może być wybór lampy z żyrandolem kolorystycznie odpowiadającym barwie innych przedmiotów takich jak dywan, zasłony itp.

Pierwsze, co rzuca się w oczy kiedy patrzymy na przykładowe aranżacje pokoi młodzieżowych to właśnie nagromadzenie dużej ilości drobiazgów, którymi nastolatki lubią się otaczać. Czasami może to być stylowy budzik, zegar naścienny ze śmieszną tarczą, naklejki na ścianach i plakaty, ciekawie ozdobione pojemniki kartonowe służące do przechowywania starych zeszytów i innych przedmiotów rzadko używanych.

Jeśli chodzi o dekorację ścian fajnym jej ozdobieniem może być obraz z podobizną znanej osoby ze świata filmu i muzyki lub też fotografia miejsca, jakie będzie zbliżone do stylu samego pokoju. Często też wybiera się tapety naścienne zamiast malowania zwykłą farbą. Jeśli dziecko ma talent malarski może zechce samo stworzyć coś na ścianach swego pokoju. To także wydaje się być oryginalny dodatek wypełniający cały pokój ciekawymi motywami.

Łóżko lub kanapa również nie muszą być nudne, kolorowa narzuta, barwnie upstrzone poduszki. Takich dodatków znaleźć można ogromnie wiele tak w sklepach z drobiazgami, wyposażeniem wnętrz, salonach meblowych. Jest ich tak dużo, że zaskakuje ich oryginalność i pomysłowość.