Pokój dla nastolatka na poddaszu

Wydaje się, że pokój na poddaszu jest idealnym wyborem jeśli chodzi o stworzenie, wyjątkowego pomieszczenia dla nastolatka. Już sama jego nietypowa forma daje wiele możliwości. Skosy bowiem i liczne wnęki jakie pojawiają się w projektach aranżacyjnych nie są już dzisiaj utrapieniem. Można je bardzo ciekawie wykorzystać i uczynić z tego atuty pokoju zamiast mankamentów.

Istnieje jeszcze jedna poważna zaleta takich pomieszczeń okna skośne dachowe, skierowane nieco bardziej w stronę słońca dają więcej światła dziennego niż niejedno zwyczajne okno. Poza tym w pokojach na poddaszu śmiało można pokusić się o wykonanie świetlików dachowych które urozmaicą cztery kąty specjalnie organizowane dla wymagającej nastoletniej wyobraźni. Z pewnością będą symbolem nowoczesności.

Co jeszcze jeśli chodzi o skośne ściany? Można je ciekawie pomalować używając w tym celu odpowiednio dobranych pod względem kolorystycznym farb. Bardzo popularne w takim układzie są pionowe bądź poziome pasy w barwach pastelowych, ożywczych nie przytłaczających. Pojawiają się także śmiałe i niezwykle kuszące projekty takich pokoi, gdzie tworzy się dwa rodzaje okien dachowe w połączeniu ze zwykłym oknem w ścianie.

Taki zabieg daje niesamowite wrażenie, jakby wielowymiarowości tego co za oknem. Wszystko po to aby poddasze dotąd kojarzone z małymi klitkami uczynić jaśniejszym i nadać mu wrażenie bardziej przestronnego, większego. Z kolei pod tymi ze skośnych ścian, gdzie nie montowane są okna, warto zamontować szafy z drzwiami przesuwanymi lub też długie regały z wieloma półkami zamykanymi lub otwartymi na książki, zeszyty i bibeloty.

Bardzo dobrym pomysłem wydaje się być także zakup mebli z lustrami zewnętrznymi. Te także uwydatnią wnętrze i uczynią je większym. Ponadto szafy i szafki narożne polecane są dla wyposażenia wnętrz na poddaszach ze względu na to, że wykorzystują każdy skrawek miejsca pozostawiając go więcej na ustawienie innych mebli jak łóżko czy biurko.

Te z kolei najlepiej ustawiać blisko okna, lub w jego pobliżu a bezpośrednio pod oknem dachowym może być także ulokowana sofa, rozkładana kanapa, łóżko lub dodatkowy stolik z krzesłami. A poza tym narożne meble dają większą przestrzeń do poruszania się.