Modne kolory ścian i mebli

Kolor odgrywa ważną rolę w aranżacji każdego pokoju w domu czy mieszkaniu. Dobieramy taką kolorystykę, która pozytywnie na nas wpływa, zgadza się z naszym temperamentem, stylem życia, upodobaniami, dodaje energii, na co dzień. Każdy za nas kieruje się przy wyborze barw ścian i mebli innymi względami, co uzależnione jest od charakteru jak też warunków panujących w poszczególnych pomieszczeniach.

Obecnie kolor wykorzystuje się do różnych trików związanych z funkcjonalnym i estetycznym urządzaniem pokoi. Małe pokoje zwykle odmalowuje się stosując pigmenty jasne, pastelowe, tak, aby optycznie je powiększyć. W pokojach dużych nie ma to już takiego znaczenia, ale na pewno w większych pomieszczeniach ciemne barwy prezentują się lepiej. Może to być czerwień, brąz, granat jeśli ktoś takowe lubi.

Warto brać to pod uwagę, urządzając pokój dla własnej nastoletniej pociechy, bo oprócz chęci posiadania oryginalnego i modnie zaaranżowanego lokum syn i córka powinni posiadać własny azyl sprzyjający pracy, nauce i wypoczynkowi.

Niestety nie zawsze chwilowy kaprys bywa dobrym doradcą tym bardziej, że z pewnych rzeczy wyrasta się, dlatego dobrze jest wspólnie przedyskutować wizję kolorystyczną pokoju na teraz oraz za kilka lat, zwłaszcza, że mebli nie wymienia się co 2 czy 5 lat, jednak chcemy aby posłużyły one nieco dłużej. Stawiamy na kontrastowe dekoracje wnętrz lub bardziej jednostajne i trzymamy się raz podjętej decyzji, w innym wypadku stworzymy nieelegancki misz masz, który na pewno nie będzie ciekawy, nawet dla osób lubiących różnorodność.

Jeśli meble mają być z jasnego drewna, śmiało można je połączyć z jasno błękitnymi, delikatnie różowymi lub liliowymi ścianami, w wersji dla chłopca może to być zieleń lub kolor żółty. Czasami dla przełamania wrażenia zbyt dużej bladości dobrym wyjściem jest wybór nieco ciemniejszego i zarazem praktyczniejszego dywanu, ale równie dobrze może mieć on odcień jasny.

Kontrasty z kolei i to nieraz duże są na topie. Miesza się mocną czerwień ścian z czernią skórzanych mebli, szarość z wyrazistymi i żywymi błękitami, bordo z odcieniami żółtymi. Generalnie młodzieżowy pokój powinna cechować różnorodność kolorystyczna mebli, ścian i ciekawych dodatków, fajnie współgrająca ze sobą.